İçeriğe geç

Ali Erdoğan, Ali Yıldırım, Hazim Sesli Dayanışmasından Başkan Adaylığı Çıkar mı?

Geçtiğimiz haftaların en hit kulis malzemelerinden birisi Ali Yıldırım’ın Ak Parti Genel Merkezi’nin kapılarını Ali Erdoğan’ın adaylığı için aşındırdığı, yine Hazim Sesli’nin danışmanı Handan Hanım’ın Uşak’a gelerek Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile görüşüp strateji ürettiği iddiası. Peki Erdoğan aday olabilir mi? Cemaatin desteklediği bir ismi Ak Parti aday yapar mı?

Ak Parti’nin cemaat ile ilgili Başbakan düzeyinde aldığı tavır ortada iken, bazı aday adaylarının adeta cüzzamlı gibi kaçtığı ve isminin birlikte anılmasını istemediği, cemaatin Ali Erdoğan’ı aday yapmak maksatlı bir takım girişimlerde bulunduğuna ilişkin gülünç iddialarnı üzülerek dinlemekte, takip etmekteyim.

Ali Erdoğan’ın cemaate yakınlığı, kendisinin Pensilvanya ziyareti MHP’den ihracına sebep olmuşken nasıl olur da yeniden cemaatle yan yana isminin anılmasına göz yumar? Hazim Sesli’nin Ovademirler Çöp Depone alanının işletmesini almış olması demek kendisinin bu isimle birlikte hareket edeceği anlamına asla gelmez. Yine TEMAY İsimli temizlik firmasının Hazim Sesli’ye yakın isimlere ait olduğu gerçeği ile rakip firmaya ihalede şartname vermeyen Temizlik İşleri Müdürü Kenan Kara’nın şartname vermemiş olmasının ne ilgisi olabilir? İlgisi olsa bile Ali Erdoğan’ın olandan bitenden haberi yokmuş ki, duyar durmaz Müdürü görevinden alarak zabıTa yapmıştır.

Şayet Hazim Sesli ile bahsedilen şekilde bir dostluğu olsa idi, Hazim Sesli’nin yakın dostlarına ait olan bu firmanın işine gelecek şekilde şartnameyi rakip firmaya vermeyerek ihaleye girmesini dolaylı da olsa önlEmiş olan Temizlik İşleri Müdürünü neden görevden alsın ki? Demek ki kendisinin haberi yokmuş.

Daha önce Hazim Sesli’yi dönemin Uşak Valisi’nin ve Belediye Başkanı’nın karşısında önünü düğmelediği adam gibi takdim ederek sözde eleştirirken halkın gözünde büyüttüğü bilinen bir internet sitesi şimdilerde de Ali Erdoğan’ı eleştiriyor mu övüyor mu? pek de anlaşılamayan kafa karıştıran cinsten bir takım haberler yayımlıyor. Daha önce Hazim Sesli’nin Vali ile yan yana bir resminde tesadüf Valinin ceketinin önünün düğmeli olduğu bir resminin yanında  Ali Erdoğan ile de aynı şekilde Erdoğan’ın ceketini düğmelediği ancak Sesli’nin yanı başındaki ceketi düğmesiz olarak durduğu iki ayrı resmi yayımlayarak Hazim Sesli’yi halkın gözünde eleştiriyor gibi yaparken yücelttiği bilinen aynı internet sitesi yine kafa karıştıran cinsten sansasyonel haberleri ile sahnede.

Bu haberlerinde etkisinin olduğunu düşündüğüm bir hit dedikodu, kulislerden kulağıma gelmekte ve açıkçası şuyuu vukuundan beter bu dedikodu benim de biraz canımı sıkmakta. Güya Cemaat Ali Erdoğan’ı Ak Parti’den aday yapmaya kalkıyormuş.  Ak Parti ile Cemaatin arasındaki anlaşmazlıklar ve birbirlerine attıkları çalımlar ortada iken, cemaat Başbakan kavgasının en çetin şekilde yaşanıp hissettiği bir dönem de Erdoğan niçin acz içinde gibi cemaat ile siyaset meydanına çıksın ki. Hem cemaate Ali Erdoğan’ın niçin ihtiyacı olsun ki Ak Parti’ye geçmek istese çoktan geçerdi. Erdoğan, Uşak’ın en tanınmış politikacısı değil mi neticede? Ayrıca anketlerde ismi önde çıkmıyor mu? Gerçi bazı Uşak Haber Merkezi köşe yazarları bu anketlerin manipule edilmiş olabileceğini, iyi organize olan bir grubun, anketörleri yanlı ya da yanlış yönelndirebileceğini iddia ederek inandırıcı bulmadıklarını söylüyor ama, bence de doğru olabilir. Çünkü 10 yıl başkanlık yapmış bir isim elbette ismine halkın en aşina olduğu isim çıkacaktır. Kaldı ki Erdoğan’ın Ak Parti’ye geçişinde hukuki bir engel yoktur. Devam eden davaları, temyizdeki beraat kararları kendisinin bir partiye üye olmasına engel teşkil etmemektedir. Lakin, teşkilatın ve partililerin nerede ise tamamının istemediği bilinen bir ortamda Ali Erdoğan hiç Ak Parti’ye geçer mi? İstenmediği yerden niçin aday olsun ki? Bence bu Mehmet Gün’ün uydurmasıdır. Zira Gün ara ara bu dedikoduyu yayarak Ali Erdoğan’ın Ak Parti’ye geçmesini önlemiş gibi yaparak kendisinin kudretli bir İl Başkanı olduğunu ispat ediyor gibi geliyor bana.

Bu arada Ak Parti seçimleri kazanması için bu kadar uygun bir konjuktür varken teşkilatın güvenmediği ve son beş yılda direk yada dolaylı olarak ancak kendi desteği ile başkanlıkta kalmış bir ismi beş yılının eleştirileceğini ve parti içerisinde uyuşmazlıklara ve krizlere yol açacağını bile bile neden aday göstersin? Ali Erdoğan da Ali Yıldırım da bu gerçeği görebilecek zekaya sahiptirler diye düşünüyorum. Bence Ali Erdoğan doğruyu söylüyor. Kendisinin de her fırsatta buyurduğu ve kamuoyuna duyurduğu gibi.gibi; O’nun derdi kentte bir hoş sada bırakarak siyaset sahnesinden çekilmekten başka bir şey değildir. 


Kaynak: Uşak Haber Merkezi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2011 yılından beri Vedat Orhan'a aittir!