İçeriğe geç

Belediye Seçimleri Öncesi Ak Parti Kulisleri

Uşak’ta istikrarlı bir çıkış trendinde olduğu gözlemlenen Ak Parti’de büyük kongre ve yerel seçimler öncesi kulisler hareketliliğini sürdürüyor. Belediye Başkan adaylığı için kulis çalışmaları yapanların yanısıra İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için faaliyet gösteren ve hesap yapanlar da hazırlıklarına başladı bile.

Ak Parti Uşak İl Kongresinin ardından yaşanan gelişmeleri ve kulis faaliyetlerini sizlere sıcağı sıcağına paylaşmıştık. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan köşemde il yönetimini ve genel durumu sizlerle paylaşmıştık. Bu kez de daha çok merkez ilçe yönetimini ve belediye başkanlığı seçimleri için hazırlık yaptığını düşündüğüm ya da gözlemlediğim isimleri sizlere bu yazımda aktaracağım.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar; Mesleği eğitimcilik olan Nacar, bir dönem Banaz ilçesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü görevini yürüttü. Hem idareci hem de eğitimci kimliğini siyasette olumlu şekilde kullandığını müşahade ettiğimiz Nacar’ın merkez ilçe başkanlığı görevini başarı ile yürüttüğü aşikar. Nacar ve yönetimi gerek mahalle temsilcilieri gerekse sokak temsilcilerinin tespitini tamamlamış, zaman zaman yapılan organizasyon ve ziyaretler ile ara ara bu temsilcileri motivasyon faaliyetlerini sürdürmekte. Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana genç ve flaş isimlerinden birisi olarak nitelendirilen İl Başkanı Mehmet Gün ile uyum içerisinde çalıştıkları da ayrıca gözlemlenmekte. Emekli olmasının avantajını da değerlendiren ve vaktinin önemli bir kısmını partide geçirdiği bilinen Nacar sürekli partiye gelenlerle haşır neşir olmakta ve partililerinin genelinin beğenisini toplamakta.

Kanaatimce bu dönem de diğer partilere oranla Ak Parti’nin vitrin anlamında en düzgün kadrosu Belediye Meclisi oldu. Gerek Serhat Eren gerekse Nurullah Cahan sürekli yıldızları parlayan isimler olarak karşımıza çıkmakta. Eren; UTAŞ’ın başına geçtiği günden beri yoğun bir tempo ile çalışmakta ve UTAŞ’ı başarıdan başarıya koşturmakta. Gerçi burada Belediye Başkanı Ali Erdoğan‘ın kendisine verdiği desteği de görmezden gelemeyiz ama Eren samimi bir şekilde gayretli çalışmalar ortaya koyuyor diyenlerin sayısı hiç de az değil. Nurullah Cahan ise bilindik beyefendi ve mütevazı tavırlarını sürdürürken aynı zaman da daha çok halkla haşır neşir olabileceği ortamlara giriyor ve dikkatleri üzerine topluyor. Bu iki isim belediye meclisinden belediye başkanlığına yükselebilme potansiyeli olan isimler olarak kulisler de sıklıkla zikredilmekte.

Ak Parti İl Genel Meclisi üyeleri ise bazı başarılı çalışmalarına ve iyi niyetli gayretlerine rağmen özellikle köy kesimini pek memnun edememişe benziyor. Önümüzdeki yerel seçimler de bu dönem parti içinde varlık göstermiş isimlerini bir başka yazım da paylaşacağım bir çok flaş ismin il genel meclisi adaylığı düşündüğünü göz önüne alırsak seçimler öncesinde işlerinin zor olduğunu söyleyebiliriz.

Belediye Başkanlığına aday olabilmek için Ankara’da kulis faaliyeti gösteren ve fakat şimdilik isminin açıklanmasını istemeyen bir flaş ismin olduğunu şimdiden paylaşmak istiyorum. Bu ismin adaylık hususunda mevcut adaylık düşünen Uşak’lı politikacıları zorlayacağını düşünüyorum. Bu arada Ali Erdoğan kendisi aday olmayacağını açıklamasına rağmen kulislerde kendisinin Ak Parti’den aday olma ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyor. Belediye Başkan Adaylığı konusunda Alim Tunç‘un dışında adaylığını ciddi ciddi dillendiren bir isim olmamakla birlikte bir çok ismin adaylığı gönlünden geçirdiği ve bu yönde gayretlerinin olduğu bilinmekte.Kulisler de konuşulan Potansiyel Belediye Başkan aday adaylarının isimleri şunlar: Mehmet Gün, Serhat Eren, Nurullah Cahan, Ali Erdoğan ve Ahmet Güney gibi isimlerin yanısıra bazı kendisine şans verilmeyen isimler ve şimdilik ismini açıklamadığım süpriz isimler de var. Mehmet Gün bu seçimlerin şüphesiz en etkili ismi olacağa benziyor. Gerek Başkan adayı gerekse belediye ve ilgenel meclisi adaylarının belirlenmesin de en etkin rolü oynayacağı aşikar olan Gün’ün kendisinin de belediye başkanlığı için aday olabileceği konuşulurken, Ak Parti Milletvekili Mehmet Altay ile eski ortak ve yakın arkadaş olması adaylığının önündeki bir engel olabilir şeklinde kulisler de konuşulmakta. Alim Tunç ve Zafer Aydın‘a ise  haklarında çıkan olumsuz haberlerin ardından kulisler çok şans vermemekte.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2011 yılından beri Vedat Orhan'a aittir!