İçeriğe geç

Ergenekon’un Kilit İsmi Haham Tuncay Güney İle Fethullah Gülen İlişkisi!

31 Ekim 2011 tarihinde yayımlanan Fethullah Gülen’in Ergenekon İle İlişkisi Ne? Başlıklı köşe yazımızda, Fethullah Gülen’in, Gülen’e yakınlığıyla bilinen bazı kişi ve kuruluşların Ergenekon Davasında adı geçen bazı kişilerle ilişkilerini başlıklar halinde sizlerle paylaşmıştık.

Bu yazımızda, taahhüt ettiğim gibi bu başlıkları tek tek kaleme alıp, belgeleriyle birlikte bahsi geçen iddiaları sizlere ispat edeceğim. Maksadım, yazının sonunda Türkiye’de oynanan bazı tiyatroları gözler önüne sermek… Türk Milleti bir çok konuda olduğu gibi hem Fethullah Gülen ile ilgili hem de bahsi geçen konular ile ilgili net bilgilere sahip değil. Gerek basın-yayın ve gerekse toplum mühendisleri tarafından empoze edilmeye çalışılan bir kafa karışıklığı ve bilgi kirliliğine yol açacak durumlar söz konusudur.

İki tarafı birbiriyle kavga ederken gören insanımız bu kavganın bir danışıklı dövüş olabileceği ihtimalini düşünmeksizin, halisane niyetlerle taraflardan herhangi birini tutarak kendisinin çekilmek istediği karanlık dehlizlere farkında olmadan hızla sürüklenmektedir.

Benim ise burada yapmak istediğim dağın bütününün fotoğrafını göremediğimiz için, kareleri tek tek fotoğraflayıp, en sonunda bu kareleri birleştirerek dağın bütününü gözler önüne sermektir. Zaten yazı dizimin sonunda bunu yapacağız.

Bugün, bu dağın karelerinden Tuncay Güney ile ilgili olanının fotoğrafını çekmeye çalışacağız.

Tuncay Güney, 1972 Çorum doğumlu, okul yıllarında İstanbul’da Gülen Cemaatiyle ilişki olduğu söylenen Işık Evleri adıyla bilinen öğrenci yurtlarında kaldığı sırada cemaatle tanıştığını ve yine yurtta kaldığı sırada cemaatin abileri tarafından cinsel istismara uğrayarak homoseksüel olduğu kendi ifadelerinden anlaşılan, halen Kanada’da ikamet etmekte olan esrarengiz bir isim…

1994 yılında Samanyolu Televizyonunda programcı kadrosuyla işe alınan ve orada bir müddet çalıştıktan sonra Fethullah Gülen ile tanıştırılan, Gülen’in randevularını ayarlayan ekipte özel kalem müdürü görevine kadar yükseldiği iddia edilen bu isim, enteresandır ki yıllar sonra iddianamelere konu olan, insanların tutuklanmalarına sebep olan ifadeler vererek Türkiye’nin gündemine düşüyor.

Polis Müdürü Adil Serdar Saçan’a verdiği ve basına sızan ifadelerinde Fethullah Gülen’in cemaatinin Veli Küçük’e karşı her zaman temkinli davrandığı hatta Susurluk kazası sonrası Zaman Gazetesi’nde  yapılan haberlerde Veli Küçük isminin özellikle es geçildiği; ve Veli Küçük ile Fethullah Gülen’in Komünizmle Mücadele Dernekleri kurulduğu dönemden beri ilişki içinde olduğunu söylemişti.

Çalıntı otomobil ile yakalanan ve iki gün tutuklu kaldıktan sonra kefaretle serbest bırakılan, serbest bırakılmasının ardından yurtdışına çıkmasına göz yumulan; önce Amerika’ya ardından da Kanada’ya giden ve halen Kanada’da yaşayan Tuncay Güney, zaman zaman oradan yaptığı açıklamalarla ülke gündemine gelmekte… 

Gülen Cemaatinin son derece etkin olduğu iddiaları ortalıkta dolaşan TRT kanalına canlı yayına katılması o dönemde tepkilere sebep olmuş ve AKP hükümetini zor durumda bırakmıştı.

Bir sonraki yazımızda yine Ergenekon Davasında adı geçen Tuncay Özkan, Esenyurt Eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve  Mehmet Haberal ile Gülen Cemaati ilişkisini değerlendiren bir makale kaleme alacağız.

Tuncay Güney’in Samanyolu Tv’de çalıştığına dair belge:İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2011 yılından beri Vedat Orhan'a aittir!