İçeriğe geç

Fethullah Gülen’in Yahudi Lobileriyle İşi Ne?

Geçtiğimiz haftalarda başladığımız Fethullah Gülen CIA ajanı mı başlıklı yazı dizisinde Fethullah Gülen’in Papa ile ilişkisini, Gülen’in Papa’ya yazdığı mektubu ve Papalığın başlattığı Dinlerarası Diyalog misyonunun bir parçası olmayı kabul ettiğini kaleme almıştık.

Zaman Tarikat Zamanı Değil, Hakikat Zamanıdır, Sözü Neyi Hedefliyor?

Bu hafta ise Türkiye’de bulunan birçok dini grup ile gizli bir kavga içinde olan (Gülen grubu, zaman tarikat zamanı değil, hakikat zamanıdır sözü ile tüm tarikatları yalanlayıp, tarikat şeyhleri ve bağlılarını batıl ilan etmiştir) Fethullah Gülen her ne hikmetse misyonunun tahakkuk edişini görmeyi arzu ettiği Papalık başta olmak üzere bütün gayrımüslim gruplarla çok yakın ilişkiler içerisindedir.

Fethullah Gülen’in İlişki İçerisnde Oldukları Batıl Din Temsilcilerinden Bazıları:

Papalık, Amerika’da varlık gösteren ve tüm dünyayı etkisi altına alan Evangelist akımı, İngiltere’de bulunan Lordlar Kamarası, Alman Vakıfları, Ermeni Patriği, Rum Ortodoks Patriği, Süryani Katolik Patriği, Dünya Kiliseler Birliği, Katolik Kardinal O’Connor, Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları gibi buradan ismini saymakla bitiremeyeceğimiz, dinimize göre batıl sayılan birçok dini grupla çok yakın ilişki içerisinde olan Gülen’in Yahudi Lobileriyele olan ilişkilerini belgesiyle ortaya koyacağım.

28 Şubat, Fethullah Gülen, Çevik Bir!

28 Şubat süreciyle sürekli sözde bir kavganın içindeymiş gibi görünen ve fakat yazı dizimizin ilerleyen bölümlerinde belgeleriyle ilişkilerini ve bu süreçten nasıl büyüyerek çıktığını sorgulayacağımız Gülen, 28 Şubat süreci öncesi başörtüsüne “fürüat” yani teferruattaki bir meseledir, şeklinde adeta fetva yayınlayarak, kanaatimce, surda gedik açılmasına sebep olmuştu. Aynı Gülen, sürecin başlamasından sonra 28 Şubat’ın en önemli ismi olan Çevik Bir’e bir mektup yazarak hem Mustafa Kemal Atatürk’ü hem de 28 Şubat sürecini övmüş, daha sonra Çevik Bir’i ziyarete giden bir heyet ziyaret sırasında bilgilendirdikleri Çevik Bir’in kendilerini dinledikten sonra “biz diyalogsuzluğun kurbanı olmuşuz” dediğini söyledikleri o dönem basına yansımıştı.

Amerika’da Faaliyet Gösteren Yahudi Lobilerinin İlginç Ziyareti

Bir tesadüf müdür bilemem ama tam da 28 Şubat’tan bir yıl sonra AYOBK (Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı) adına bir heyet  Mart 1998’de gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretinde Fethullah Gülen’i de unutmadılar. O dönem bazı çevrelerce 28 Şuabt’tan memnun olan Yahudi Lobilerinin bu sürecin mimarı ve hayata geçirilmesi sırasında rol alan isimlere teşekkür maksatlı bu ziyaretin gerçekleştirildiği konuşulmuştu.

10 Mart 1998 tarihli Zaman Gazetesi’nde Yahudi Lobilerinin ziyaretini 28 Şubat 1997’de başlayan o malum sürecin teşekkürü niteliğinde olduğu iddialarını neredeyse doğrulayan bir haber yayımlandı.

Zaman Gazetesi İstanbul Muhabiri Selçuk Gültaşlı’nın haberine göre AYOBK, Türkiye’de bir dizi ziyarette bulunmuş, “hocaefendi”de bu ziyaretlerden nasibini  alan isimler arasında yer almış.

Yahudi Heyeti 28 Şubat Sürecinin Tüm Ayaklarını Ziyaret Mi Etti?

Habere göre, heyetin ziyaret ettikleri isimler arasında, 28 Şubat sürecinde Cumhurbaşkanı Demirel tarafından sürpriz bir şekilde hükümeti kurmakla görevlendirilen dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz, “Genelkurmay Başkanı atlanarak” 28 Şubat sürecinin mimarı olarak bilinen dönemin  Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir, dönemin  TBMM Başkanı Hikmet Çetin (Bilderberg üyesi aynı zamanda Amerika’nın taşeronluğunu üstlenmek üzere Afganistan’a gittiği iddia edilen isim), dönemin Dışişleri Bakanı İsmail Cem ve 28 Şubat sürecinden büyüyerek çıkan tek dini grubun lideri olduğu iddia edilen Fethullah Gülen vardı.

Yine habere göre ABD’nin en etkin lobisine sahip 55 Yahudi örgütünü temsilen Türkiye’de bulunan 59 kişilik AYOBK Heyeti Fethullah Gülen’e ziyaret sırasında 2000 yıllık bir testi hediye etti. 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2011 yılından beri Vedat Orhan'a aittir!