İçeriğe geç

‘Fetullah Gülen CIA ajanı mı’ başlıklı yazı dizim, tam 5 yıl önce bugün başladı!

Tarih 5 Eylül 2011; bundan tam 5 yıl önce bugün başlamışım “Fetullah Gülen CIA Ajanı mı?” başlık yazı dizime… İsmi terör örgütü yerine hizmet hareketi olarak anılan yapıya; ismi FETÖ ya da elebaşı yerine hocaefendi diye kabul edilen şahsa; yaptıkları ihanet yerine hizmet olarak kabul edilen oluşuma; toplumun çoğunun küfür ettiği bugünlerin aksine, saydığı, itibar ettiği yapılanmaya karşı tam 5 yıl önce, bütün baskı ve yıldırma çalışmalarına karşı bildiğimiz gördüğümüz hakikatleri ortaya koymaya çalışmışız. Bizim 5 yıl önce bugün söylemeye başladıklarımızı, gerek toplum, gerek Diyanet, gerek siyasetçiler gerekse adli birimler şimdi söyleyerek, adeta tescilliyor. Bunları da ilk söyleyenlerden olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Uşak Haber Merkezi olarak biz, Vedat Orhan olarak ben; Fetullah Gülen CIA Ajanı, Gülen kardinal, Gülen ve hareketi Kelime-i Tevhidi bölmeye çalışıyor, Gülen Papa’ya hizmet ediyor, Gülen hareketi insanları parasını elinden alıyor, Gülen hareketi sahte mehdilik çabasında, Gülen hareketi İslam dinine zarar veriyor gibi bir çok söylediğimiz şey, neredeyse kimse dillendirmezken aksine, dillendirilenler kabahatli durumuna sokulurken; söylediklerimizin hemen hepsi bugün yazılıp çiziliyor; soruşturmayı yürüten Savcılıklarca iddianameye koyuluyor. Kimi yerde adımız yazılarak, referans gösterilerek geçiyor; kimi yerde bazı kurum ve kuruluşlarca ya da isimlerce “daha yeni farkedilmişçesine” tespitler yapılıyor. Netice; 5 yıl önce yazmaya, söylemeye başladıklarımıza artık Türkiye inanıyor!

Bizim 5 yıl önce Dinler Arası diyalog misyonunun İslam dinine ve ülkeye ihanet olduğunu söylediğimizde, bünyesinde Dinler Arası Diyalog Masası kuran Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 3-4 Ağustos 2016 tarihlerinde toplanan Din Şurası’nda alınan kararlarda ancak bugün sahte mehdi diyebiliyor, ancak bugün Kelime-i Tevhid’in parçalanmaya çalıştığını söyleyebiliyor, ancak bugün ihanet içinde olduklarını söyleyebiliyor. Ben de hakkım olarak sormak istiyorum; o günden bugüne ne değişti de lehlerine masalar kurmaktan, bu vaazların verilmesi noktasına gelindi?

5 yıl önce henüz yeni kurulan bir haber sitesi ve sıradan bir vatandaştan az hallice gazeteci konumunda olan bizlerin bile söyleyebildiği şeylerin, bugünlerde söyleniyor olması; her ne kadar geç kalınmış da olsa olumlu gelişmeler olduğunu da söylemek lazım.

O tarihlerden itibaren takip edenler zaten hatırlamışlardır yazdıklarımızı; ama hem tekrar okumak isteyenler için hem de ilk defa okuma fırsatı elde edecekler için; tam 5 yıl önce bugün başlattığım Fetullah Gülen CIA Ajanı mı? başlıklı yazı dizimin tanıtım haberini ve ilgili yazılarımı ekliyorum; aşağıdan hepsine ulaşabilirsiniz.

Fethullah Gülen CIA Ajanı mı?
Fethullah Gülen Papa (Vatikan) İlişkisi!
Fethullah Gülen Türk Milleti’nden Niçin Özür Dilemelidir?
Fethullah Gülen’in Yahudi Lobileriyle İşi Ne?
Cemaati Ayakta Tutan Unsur Din Mi, Yoksa Para ve Makam Mı?
Birisi Bu Uşak Çetesini Durdursun!
Fethullah Gülen’in Ergenekon İle İlişkisi Ne?
Ergenekon’un Kilit İsmi Haham Tuncay Güney İle Fethullah Gülen İlişkisi!
Uşak’ta Basın, Siyaset ve Ticaret Üçgeni!
Cemaat Başbakan Kavgası Nasıl Sonuçlanır? Uşak’taki Yansımaları Nasıl?
Gülen Cemaatinin Uşak Siyasetine Etkisi; Ak Parti-Cemaat Kavgası Uşak’ta Da Var Mı?
Ak Parti-Cemaat Kavgasının Uşak Teşkilatındaki Yansımaları ve Kulisler
28 Şubat Sürecinde Fethullah Gülen ve Ilımlı İslam
Uşak OSB Yönetiminin Nimetleri Cemaat ve Birilerinin Çıkarı İçin Mi Kullanılıyor?
Tayyip Erdoğan, Cemaati Tasfiye mi Edecek? Yoksa Cemaat mi Erdoğan’sız Yola Devam Edecek?
Türkçe Olimpiyatları’nın 600 Milyarlık Devasa Bütçesi Uşak’ta Kimlerin Cebinden Çıkacak?
Ali Erdoğan, Ali Yıldırım, Hazim Sesli Dayanışmasından Başkan Adaylığı Çıkar mı?
Uşak Politikasına; Cemaat-Başbakan Kavgasının Tuhaf Yansımaları!
Yalana Bak; Ali Erdoğan’ı CHP Aday Yapacak(mış)! Peki Bu Mümkün mü?
Paralel Devlet Olduğu İddia Edilenler, Cüreti ve Cesareti Kim ya da Kimlerden Alıyor?
Adı İftira, Beddua, Şantaj Yada Montajla Birlikte Anılanlar mı Müslüman?

Kaynak: Uşak Haber Merkezi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2011 yılından beri Vedat Orhan'a aittir!