İçeriğe geç

MHP Alpay Özgür’ün Özgüven ve Karizmasını Kullanarak İpi Göğüslemek İstiyor

Milliyetçi Hareket Partisi, aday adaylarının arasından kendisini en iyi temsil edebilecek kaabiliyette ve karizmada gördüğü İl Başkanı Alpay Özgür’ü aday gösterdi. Erken aday gösterilmenin avantajını da kullanan Özgür, ziyaretlere çoktan başladı ve her geçen gün yol katetmekte. CHP’nin henüz adayını açıklamamış olmasından ve iç karışıklıklarından da faydalanmaya çalışan Alpay Özgür nasıl bir seçim stratejisi izliyor.

MHP bu seçimlere bir çok ilde, sadakat yönünden en çok güvendiği adayı tercih etti. Özellikle Uşak’ta geçmişte yaşanan Ali Erdoğan tecrübesi sebebi ile de olsa gerek Parti Genel Merkezi işi bu kez şansa bırakmadı ve seçim meydanlarına İl Başkanı Alpay Özgür ile birlikte indi. Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olmasının verdiği avantaj ile hem Genel Merkez politikasına, hem de yaklaşık 9 yıldır Uşak’ta politika yapması sebebi ile taşra siyasetine aşinalığı bulunan bir isim olan Alpay Özgür, seçim meydanlarının sözleri çok konuşulan adaylarından birisi olacağa benziyor.

Ankara’da Hukuk okuduğu yıllarda Alparslan Türkeş’in  özel eğitim öğrencilerinin son dönemine yetişerek, Türkeş’in özel yetiştirdiği Türkiye’deki sınırlı sayıdaki politikacılardan birisi olma özelliğini de koruyan Alpay Özgür, vatanperverlik ve Milliyetçilik üzerine yaptığı konuşmalar ve dik duruşu ile öteden beri politika sahnesinin dikkat çeken isimlerinden birisi olma özelliğini korumakta idi. Ülke siyasetine ve Ankara Politikalarına olan hakimiyetine, Uşak’ta MHP Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Belediye Meclisi Üyeliği ve Meclis Grup Başkanlığı, en nihayetinde MHP İl Başkanlığı görevlerini yerine getirmiş olmanın avantajı ile kısa sürede kazandığı taşra politikası tecrübesi de eklenince gerçekten iyi bir politikacının ortaya çıktığını söylesek abartmış olmayız diye düşünüyorum.

Türkiye’de meydana gelen gelişmelere ilişkin yapacağı ilginç saptamalar, olaylara değişik bakış açılarından bakabilme ve kendini ifade edebilme kaabiliyetinin gelişmiş olmasının da avantajını kullanmak isteyen MHP adayı, başarılı olabilmek için gençliğinin verdiği enerjiyi ve hırsını da iyi kullanacağa benziyor.

5 Yıldır Belediye Meclisi üyeliği ve Grup Başkanlığı yapmasının verdiği avantajı da unutmayan Alpay Özgür gittiği ev toplantılarında belediyecilik hususunda da deneyimli ve bilgili bir aday olduğunu sergilemeye gayret ediyor. Kendisi ile yaptığım mulakattan edindiğim intibaya göre seçimlerde ipi göğüsleyen aday olacağına inandığını farkettiğim Alpay Özgür, sorduğum bir çok soruya verdiği esprili hazır cevaplar ile kıvrak zekasını da adeta konuşturdu. Gerek bir önceki genel seçimlerde köy kahvelerinde ya da ev toplantılarında yaptığı ateşli konuşmalar ile gerekse Belediye Meclisi kürsüsüne çıktığı zamanlardaki konuşmaları ile hitabeti de güçlü bir politikacı olduğunu ortaya koyan Alpay Özgür, seçimlerde hangi parti daha şanslı soruma ise hiç kimse bizden daha şanslı değil cevabını verdi. Son yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinin aldığı oyu hatırlatan, Alpay Özgür, Uşak Halkının MHP’ye oy vermeye alışık ve aşina olmasının ciddi bir avantaj olduğunu düşünüyor. Ayrıca madem Uşak’ta seçimler bu kadar kolay, MHP adayını haftalar öncesi açıklamasına rağmen neden diğer partiler aday açıklamakta bu kadar gecikti? sorusunu bana yönelten Özgür; kendi sorusunu şu şekilde yeni bir soru ile perçinliyor. Ak Parti’nin adayını en son açıkladığı illere dikkat edin, hepsi de kritik görülebilecek iller, Manisa, Aydın, İzmir, Antalya ve Uşak gibi AKP’nin seçim alması zor gözüken şehirlerle birlikte Uşak’ın da en sona bırakılmış olması sizce manidar değil mi?

“Zamanı Hizmete Dönüştüren Belediyecilik” sloganı ile yola çıkan ve gerçekten tasarım ustalığı gerektiren görseller ve projeleri ile Uşak halkının huzuruna çıkan Alpay Özgür, özgüveni ve karizması ile de dikkatleri üzerine topladığının farkında. MHP’nin hukukçu adayı seçimleri kazanır mı bilemem? Bunu zaman gösterecek elbette ve işi zor görünüyor ama şöyle bir düşününce Özgür’ün rakiplerinin de işi pek kolay gözükmüyor diye düşünüyorum. AK Parti’nin adayının da Belediyecilik deneyimi göze alındığında ve hiçte fena bir hatip olmadığı gerçeği düşünüldüğünde bu seçimler gazetecilik açısından oldukça keyifli ve bol malzemeli geçeceğe benziyor. Bütün siyasi partilerin adaylarının da demokratik bir seçim atmosferi yaşamamız için ellerinden gelen azami gayreti göstermeye devam edeceğine olan inancımı ve temennimi paylaşırken hepsine ayrı ayrı başarılar dilerim. Kentimiz için hayırlı olanı Uşak halkı muhakkak takdir edecektir.

Kaynak: Uşak Haber Merkezi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2011 yılından beri Vedat Orhan'a aittir!