İçeriğe geç

MHP Kulislerinde Belediye Başkan Adaylığı İçin Kimlerin İsmi Konuşuluyor?

Milliyetçi Hareket Partisi Uşak’ta kongre sürecini tamamladı. Yeni merkez ilçe ve il yönetimi tabana samimi gayretlerinin olacağının ve toparlanma süreci geçireceklerinin sinyallerini vermekte. Bu arada belediye başkan adaylığı için hazırlananların sayısı hiç de azımsanmayacak noktada.

Seçimlerde aldığı mağlubiyetin ardından oldukça sancılı bir kongre süreci atlatan Milliyetçi Hareket Partisi‘nde kongre sonrası oluşan yeni Merkez İlçe ve İl Yönetimi, demoralize olmuş ve adeta kutuplara ayrılmış olan tabanı toparlamayı başarabilecek mi? yerel seçimlere hazırlanabilecek mi? soruları arasında göreve başladı.

Daha İl Kongresi günü yazdığı Büyük Kongre Delegeleri ile beklentilerin tersine bir duruş ortaya koyan ve kongre de yaptığı birleştirici ve kucaklayıcı mesajlar içeren konuşması ile olumlu işler yapabileceğinin sinyallerini veren Alpay Özgür seçildiği günden beri her gün başka bir aktivite ile gündeme gelmeyi başarıyor.

Gerçi bana göre muhalefet partisi olmalarının gereği olan açıklamalar yapılmıyor. Şimdilik gerek parti içi küskünler gerek protokol üyeleri, gerek sivil toplum örgütleri ve gerekse vatandaşlar ziyaret ediliyor ama bunun muhakkak kenti ilgilendiren olaylarla ilgili yapılacak açıklamalarla da perçinlenmesi lazım diye düşünüyorum. Bugün şahit olduğum bir konuşmasında Özgür; basının tümü ile aralarını yeniden düzeltmek ve köprüler kurarak; onlar vasıtası ile de halka inmek gayesinde olduğunu söyledi. Bu sırada sarfettiği sözler ümit verici idi bunu da söylemem gerekir diye düşünüyorum.

Merkez İlçe görevini üstlenen Mustafa Raşit Yılancı samimi ve cana yakın tavırları ile tabanın gönlünü almayı beceriyor gibi gözüküyor. Şayet sistematik olarak mahalle ve sokak temsilcilerini diri tutmayı başarırsa ve kanaat önderi denilebilecek isimlere nüfuz edebilirlerse başarılı olabileceklerini sanıyorum.

Belediye Başkanlığı seçimleri için kamuoyunda çok şans verilmediğini düşündüğüm MHP’de buna rağmen aday adayı enflasyonu yaşanacağa benziyor. Aday adaylığı için konuşulanlar arasında yok artık O’da mı adaymış! diyerek dudak bükeceğiniz isimler var. Ancak gerçekten düzgün isimlerin de varlığı kentimizde siyasetin kalitesinin ve çıtasının yükselmesi açısından sevindirici.

MHP Kulislerinde konuşulanlara göre İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Avcı adaylık için hazırlık yapıyor. Emekli öğretmen olan Avcı; bir dönem il başkanlığına aday olmuş fakat kongrede az farkla başkanlığı Mehmet Alpkaya’ya kaptırmıştı. Avcı emekli olduğu günden beri MHP kadrolarında değişik görevler aldı, iki dönemdir de İl Genel Meclisi üyeliği görevini yürüten sevilen bir isim. Bir başka isim ise Ali Özleyen; Avukat olan Özleyen bu dönem Alpay Özgür’ün listesinde il yönetimine girdi. 35 ile 40 yaş civarı olduğunu tahmin ettiğim Özleyen’in bundan sonra sergileyeceği performansı görmek gerek zira taban tarafından çok tanınan bir isim değil. Rasim Palaz… Palaz, emekli banka memuru. O da yine Özleyen gibi Alpay Özgür’ün listesinde ilk defa yönetime giren isimlerden.

Muhterem Erol‘da yine MHP’den belediye başkanı adayı olma ihitmali konuşulan isimler arasında yer almakta. Burak Sürücü Kurslarının sahibi olan Erol’da Ülkü Ocakları tabanından gelen bir isim. Dolayısı ile Ocağın faaliyetlerini maddi manevi katkıları sebebi ile Ocak’taki bazı gençlerin desteğini alabileceğini düşünüyorum.

Bu arada İl Başkanı Alpay Özgür’ün de aday olabileceği kulislerde konuşulmakta. Alpay Özgür’de bilindiği gibi Avukat ve belediye meclisi MHP Grup Başkanı görevini yürütüyor. Adaylığı kulislerde konuşulan bir diğer isim ise Muhammet Gür. İnşaat Mühendisi olan Gür 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyesi seçilmiş, Belediye Başkan Yardımcılığı görevi yapmış ve geçtiğimiz aylarda da İnşaat Mühendisleri Odası Başkanlığına seçilmişti. Ayrıca Cengiz Yalçın gibi pek de şans verilmeyen isimlerin de çalışma yaptığı konuşuluyor. Emekli öğretmen olan Yalçın uzun yıllar Uşak Ticaret Lisesi Müdürlüğü yapmıştı.  Eski Ülkü Ocakları Başkanlarından memur olduğu için ismini açıklamadığım yeni bir ismin de aday olmayı düşündüğü konuşulmakta. Adaylığı konuşulan bir başka isim ise yıllardır parti içinde olduğu bilinen ve ülkücü tabandan gelen Avukat Ali Kurt

Bu isimler dışında bazı akademik kimlik sahibi kişilerin flaş bir isim üzerinde durulduğu ve bu ismin henüz açıklanmadığı bilgisi de kulisler de konuşulmakta.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2011 yılından beri Vedat Orhan'a aittir!